
Yoshimura SERT Motul győzelem
Tradicionálisan szeptember közepén rendezik a Bol d’Or-t, ami egyike a két legendás 24 órás versenynek. (A másik a Le Mans-i 24 órás) A 2024-es kiadást a Paul Ricard pályán nem kevesebb, mint 71000 néző előtt a Yoshimura SERT Motul csapat meggyőző, 7 kör előnnyel nyerte, bezsebelve ezzel a Suzuki márka huszadik Bol d’Or győzelmét.
A csapat idén minkét 24 órás versenyt megnyerte, Spa-Francorchamps-ban második, Suzukában elért harmadik helyezésével egész évben kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtva diadalmaskodott a végelszámolásnál.
Gratulálunk a pilótáknak (Gregg Black, Etienne Masson és Dan Linfoot), valamint az egész csapatnak (csapatvezetők: Yohei Kato és Damien Saulnier. Köszönet Cocoro Atsuminak és Albert Arenasnak is a Suzukában nyújtott teljesítményükért, amely nagyban hozzájárult ehhez a sikerhez.
A Suzuki sikerén túl nem mehetünk el szó nélkül amellett, hogy 2024-ben egy tisztán magyar csapat, a HERT by Moto-Jungle is indult a Bol d’Or-on, Superstock kategóriában, Sebestyén Péter, Kovács Bálint, Görbe Soma és Számadó Máté versenyző négyessel. A bíztató kezdést követően, sajnos 80 kör megtétele után műszaki hiba miatt feladni kényszerültek a versenyt. Ezzel együtt is gratulálunk a magyar csapatnak, sok sikert és kitartást kívánunk a folytatáshoz!

Még több...
Ha érdekesnek találtad olvass tovább.
Bajnok lett a Suzuki GSX-8R a Brit Sportbike Bajnokságban
A 2023 végén bemutatott Suzuki GSX-8R hamar megmutatta, hogy nem csupán utcai sportmotornak kiváló
ElolvasomMiért meseszerű Ken Roczen és a Suzuki bajnoki címe?
Nemrégiben hírül adtuk, hogy május elején Ken Roczen megszerezte az Amerikai Szuperkrossz ( AMA Supercross) bajnoki címét egy RM-Z450 nyergében.
Elolvasom
